چاپ جعبه

چاپ جعبه در کرج

چاپ جعبه در کرج

یکی دیگر از اقلام گروه بسته بندی جعبه محسوب می شود که با روکش و طرح های متفاوتی چاپ آن انجام می شود، از جنس های مختلف جعبه می توان به مقوایی، لمینتی، هارد باکس و یا سخت اشاره کرد در ادامه بیشتر به جنس و همچنین کاربرد آن اشاره خواهیم کرد. چاپ جعبه همانند دیگر اقلام بسته بندی از سایز و گرماژ خاصی برخوردار نیست چرا که به صورت اختصاصی چاپ آن انجام می شود و انتخاب گرماژ و سایز کاملا سلیقه ای و براساس کاربرد آن می باشد.

مراحل ساخت و چاپ جعبه در کرج به این صورت است که ابتدا می بایست اندازه گیری دقیقی از جعبه انجام داده شود تا اینکه سایز آن بعد از چاپ هم به همان صورت باشد دومین مرحله طراحی جعبه است که می بایست از طراحی زیبا و شکیلی برخوردار باشد تا بتواند نظر بیننده را جلب کند که همین موضوع در جذب مشتری و شناسایی برند شما بسیار موثر است، مرحله سوم لیتوگرافی می باشد و به معنی این است که چاپ آن در سایز بزرگ انجام داده می شود، مرحله چهارم ساختن قالب برای جعبه است که از طریق ساخت آن محل برش و خط تا کاملا مشخص می شود در مرحله آخر زمانی که تمامی برش ها و خط تا ها زده شد می بایست بخش ها و قسمت های مختلف آن به هم چسبانده شود. تا کار چاپ و ساخت آن به اتمام برسد.

طراحی جعبه در کرج

یکی از بخش های اصلی و مهم در ساخت و چاپ جعبه طراحی آن می باشد چرا که با دیده مشتری رابطه مستقیمی دارد نوع چیدمان، جایگذاری لوگو، متن و … بر روی جعبه می بایست به درستی انجام شود به این دلیل که طراحی زیبا و شکیل آن در شناسایی و ماندگاری آن در ذهن افراد بسیار موثر است. مرحله اول برای طراحی جعبه این است که ابتدا سایز جعبه و محل های برش آن کاملا مشخص شود بعد از تعیین شدن تمامی این موارد شروع به مرحله طراحی می رسد، شما می توانید طراحی بر روی جعبه های خود و همچنین چاپ آن را به ما پسپارید.

طراحی جعبه در کرج

انواع جنس جعبه

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم از جنس های مختلف جعبه می توان به مقوایی، لمینتی، هاردباکس ( جعبه سخت ) اشاره کرد که توضیح مختصری در مورد آن خواهیم داد.

جعبه مقوایی از ظاهری ساده برخوردار است ولی چاپ روی آن به صورت اختصاصی و متناسب با سلیقه مشتری انجام می شود اصولا از این مدل جعبه ها برای بسته بندی کالاهای کوچک استفاده می شود ولی می توان از آن ها در فست فود ها به منظور بسته بندی غذا نیز استفاده کرد که نوع استفاده و کاربرد آن کاملا سلیقه ای می باشد همچنین انتخاب سایز و گرماژ جعبه به عهده فرد سفارش دهنده می باشد. جعبه های لمینتی در مقایسه با جعبه مقوایی از مقاومت بیشتر و همچنین از ظاهری زیبا تر و شکیل تری برخوردار هستند.  از این مدل جعبه بیشتر برای محصول و یا کالاهایی که نیاز دارند تا در برابر آب، فشار زیاد و … مقاومت زیادی داشته باشند استفاده می شود در واقع لمینت به این معنی این است که لایه ای را روی جعبه می چسبانند که برروی این لایه لوگو، متن و … طراحی و چاپ شده است. هارد باکس که به جعبه سخت نیز آن را می شناسند و با استفاده از چوب و مقوا تولید می شود از کاربرد های آن می توان به جعبه طلا، جعبه شکلات، جعبه عطر و… اشاره کرد معمولا جاهایی که می خواهند ساخت و چاپ جعبه کاملا شیک و جذاب باشد از این مدل جعبه استفاده می کنند و می توان گفت در تبلیغ برند کالا نیز بسیار تاثیر گذار است. باید به این نکته اشاره کرد که ویداک تنها در زمینه تولید و چاپ جعبه مقوایی که شامل پشت طوسی، گلاسه، ایندربرد می شود فعالیت می کند که هر کدام از آن ها برای مصرف خاصی استفاده می شود، شما عزیزان می توانید برای سفارش چاپ جعبه در کرج که شامل جعبه مقوایی است با ما در ارتباط باشید

قیمت چاپ جعبه در کرج

قیمت چاپ جعبه در کرج

برای چاپ جعبه در ابعاد مختلف نیاز به ساخت قالب می باشد و به معنی این است که شما می توانید تنها یکبار قالب را براساس سایز مورد نظر خود سفارش دهید و برای سفارش های بعدی خود فقط تعداد کار را مشخص کنید از مزایای این کار می توان به این نکته اشاره کرد که شما تنها یکبار هزینه قالب را پرداخت خواهید کرد. در جعبه های مقوایی قیمت چاپ جعبه ایندربرد از همه گران تر است از کاربرد آن می توان به مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و … اشاره کرد بعد از آن جعبه گلاسه است که برای مصارف مختلفی استفاده می شود، ارزان ترین نوع آن جعبه های مقوایی پشت طوسی است که برای جعبه های لامپ و … استفاده می شود.